KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13767199
nr 1376 7199
Lena A Linderholm
(f. 1947), Sverige
EA-upplaga (Épreuve d’artiste), "Blandteknik". (Bemålad litografi), Signerad. Bladets mått: 74x55 cm, yttermått inklusive ram: ca 95x73 cm
Lena Linderholm, född 1947 i Stockholm, svensk målare, grafiker och författare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
måndag 1 februari 2021
kl 20:26:42
30/1 14:01:01
Lena A Linderholm
Läs mer om Lena A Linderholm